انواع لباس عروس لاکچری و جدید + مدل های 1400

انواع لباس عروس

لباس عروس یکی از مهم ترین قسمت های یک جشن پر شور عروسی است. خانم ها همیشه آرزوی بر تن کردن لباس عروس را داشته اند بناباین انتخاب یک لباس عروس بسیار مهم است. مهم تر از آن تهیه لباس عروس از مرکز معتبر می‌باشد.

برخی از عروسان مایل هستند که لباس عروس خود را بدوزند که این مار نیاز مند هزینه و زمان بسیار زیاد می باشد. برخی دیگر نیز لباس جشن عروسی خود را از مراکز مرتبط احاره می کنند. اما یکی از راه های جذاب خرید لباس عروس با برند باکیفیت و مدل های منحصر به فرد است تا عروس بتواند انتخاب بهتری داشته باشد.

تاریخچه لباس عروس

رسم پوشیدن لباس عروس سفید به انگلستان در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا برمی گردد. با انتشار رنگ سفید در برخی کشورها، عروس های هندی، چینی، ویتنامی و ژاپنی از رنگ های ملی خود برای لباس عروسی خود استفاده می کنند. انتخاب لباس عروس با توجه به نکات ریز و مهم می تواند ایده آل و متناسب با زیبایی شما باشد.

چرا لباس عروس سفید است؟

یک نگاه ساده به مراسم عروسی نشان می دهد که اکثر خانم ها لباس سفید انتخاب می کنند. اما آیا می دانید چرا لباس عروس باید سفید باشد؟

در زمان های قدیم آبی را رنگ عفاف می دانستند، زنان خودشان لباس عروس آبی را انتخاب می کردند. اما ملکه ویکتوریا رنگ سفید را برای لباس عروس خود انتخاب کرد و سنت شکنی کرد. از آن زمان تا به امروز این تغییر به قوت خود باقی مانده است و لباس عروس سفید انتخاب خانم است.

البته انتخاب رنگ و مدل لباس های عروس در هر فرهنگ و کشور و مذهبی متفاوت است مثلا در هند لباس عروس قرمز است یا در غنا لباس عروس رنگی است اما در اکثر فرهنگ کشورها برای لباس عروس سفید است.

انواع یقه در لباس های عروس

  • یقه مدل قاشقی (U): این نوع یقه برای افرادی که دارای صورت پهن هستند مناسب است و باعث ایجاد ایجاد در صورت می شود.
  • یقه قایقی: برای فرادی که دارای شانه های پهن و کمی بلند هستند بسیار مناسب است.
  • یقه هفت: این نوع یقه برای افرادی که پائین تنه آنها چاق تر است، مناسب است و می تواند تعادل را افزایش بدهد.
  • یقه دکلته: این مدل برای خانم هایی که سینه های بزرگ و شانه های پهن تر دارند مناسب است.
  • ییقه دلبری: برای خانم هایی که شانه و سینه های آنها کوچک است پیشنهاد می شود و استفاده از گردن بند نیز به شدت به آنها توصیه می شود
  • یقه گرد: برای افرادی که سینه های کوچک دارند و میخواهند این موضوع مرکز توجه نباشد مناسب است.
  • یقه هالتر: برای افرادی که عرض شانه آنها پهن است و سینه های کوچک و متوسط ​​دارند مناسب تر و بهتر است.

راهنمای انتخاب لباس های عروس

برای انتخاب لباس عروس مناسب باید به موارد بسیار زیادی توجه کنید که رعایت آنها موجب می شود از انتخاب خود هرگز پشیمان نشوید و در عروسی خود بی نظیر ظاهر شوید

انتخاب بر اساس ظاهر بدن

انتخاب بر اساس فرم بدن و ظاهر شما مهم ترین نکته ای است که نقش مهمی در انتخاب نهایی دارد. بنابر این قبل از خرید لباس عروس باید توحه کنید که حتما آن را پرو کرده و با دقت و ریز بینی آن را مشاهده کنید. حتما نظر چند نفر را پرسیده و با سنجیدن نظرات آنها نسبت به اصلاح آنها و انتخاب مدل بهتر اقدام کنید.

اگر بدن لاغری دارید

اگر شما دارای هیکلی لاغر هستید از لباس های پف شده و پیچیده تر باید استفاده کنید تا به این ترتیب لاغری اندام شما با حجم لباس جبران شود و هارمونی مناسب شکل بگیرد.

انتخاب بر اساس عرض سینه

اگر سینه های کوچکی دارید می توانید از لباس هایی استفاده کنید که روی آن تزئین شده استفاده کنید و اگر سینه های بزرگی دارید بهتر است از یقه گلابی شکل و قلبی و یقه هفت استفاده کنید.

خانم های قد کوتاه

عروس هایی که قد کوتاهی دارند بهتر است از لباس بلند تر استفاده کنند یا از مدل های پرنسسی استفاده کنند تا به این ترتیب قد آنها بلند تر به نظر برسد. خانم های قد کوتاه باید از لباس های پف بپرهیزند چون باعث میشود قد آنها کوتاه تر به نظر برسد.

خانم های قد بلند

خانم های قد بلند باید لباس هایی بپوشند که قد آنها را متعادل تر نمایش بدهد. لباس های پف دار برای خانم های قد بلند بسیار مناسب است چون قد آنها را کوتاه تر نمایش می دهد.

خانم های چاق

لباس عروس مناسب خانم های چاق باید آنها را لاغر تر نمای شبدهد. لباس مناسب آنها باید نیم تنه تنگی داشته باشد تا آنها را ضریف تر نمایش بدهد. همچنین استفاده از لباس های پف به هیچ وجه مناسب خانم های چاق نمی باشد.

اگر شانه های پهن دارید

اگر شانه های پهنی دارید لباس هایی که بدون آستین و بند دار هستند برای شما بسیار مناسب است چون موجب میشود شانه های شما متعادل تر به نظر برسد

اگر شانه های شما باریک است

اگر شانه های باریکی دارید نباید از مدل های بدون آستین استفاده کنید بلکه مدل های رکابی با شانه های پهن تر مناسب شماست و موجب می شود تا شانه های شما پهن تر به نظر برسد.

اگر گردن شما کوتاه است

اگر گردن شما کوتاه است یقه های باز برای شما معجزه می کند و گردن شما را بلند تر از آنچه هست نمایش می دهد. پس در انتخاب یک لباس مناسب دقت بفرمایید


مدل لباس عروس

همانطور که در بالا گفتیم هر شخصی با توجه به ظاهری که دارد باید لباس عروس متناسب با خودش را انتخاب کند. مزون گالانت به خوبی این موضوع را میداند و برای مشتریان خود طیف وسیعی از مدل ها را در کالکشن لباس عروس خود طراحی و تولید کرده است.

در ادامه برخی از مدل های کالکشن لباس عروس جدید مزون گالانت را با هم مشاهده خواهیم کرد:

این نوشته را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

مطالب بیشتر

مدل لباس مجلسی جدید 2022
لباس مجلسی

مدل لباس مجلسی جدید 2022

مدل لباس مجلسی جدید خانم‌ها برای حضور در مجالس و انتخاب لباس مجلسی انتخاب‌های متنوعی را در دسترس دارند و با توجه به میزان رسمی بودن مجالس و مهمانی، نوع … ادامه مطلب