اطلاعات کامل در مورد انتخاب لباس مجلسی

اطلاعات کامل در مورد انتخاب لباس مجلسی

راهنمای انتخاب لباس مجلسی

خانم‌ها برای حضور در مهمانی‌های رسمی یا دوستانه از انواع لباس‌ مجلسی مانند پیراهن‌های کوتاه و بلند، کت و شلوار، کت و سارافون، شومیز و دامن‌های مختلف استفاده می‌کنند. عوامل مختلفی بر انتخاب لباس مجلسی تاثیرگذار است که شناختن آن‌ها کمک موثری برای آسان کردن انتخاب لباس مجلسی است. به همین دلیل در این مطلب در مزون گالانت عوامل مهم و موثر در انتخاب لباس مجلسی را معرفی می‌کنیم.

انتخاب لباس مجلسی متناسب با رنگ پوست

برای انتخاب لباس مجلسی رنگ آن را باید متناسب با پوست انتخاب کنید. کسانی که پوست تیره دارند بهتر است از لباس‌های رنگ روشن استفاده کنند. برعکس کسانی که پوست روشنی دارند بهتر است از لباس‌های تیره مانند رنگ مشکی، زرشکی و سورمه‌ای استفاده کنند.

رنگ لباس در نشان دادن میزان چاقی و لاغری تاثیر گذار است و بهتر است خانم‌های چاق از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنند. زیرا لباس‌های با رنگ روشن آن‌ها را چاق‌تر نشان می‌دهد. در مزون گالانت انواع لباس‌های مجلسی با رنگ‌های مختلف و متناسب با سلیقه‌ی شما موجود است.

انتخاب لباس مجلسی متناسب با فرم بدن

انتخاب مدل لباس مجلسی درست از انواع لباس مجلسی باید با توجه به فرم بدن و میزان چاقی و لاغری باشد. خانم‌هایی که قد کوتاهی دارند بهتر است از پیراهن‌های بلند استفاده کنند تا قد آن‌ها بلندتر به نظر برسد.

کسانی‌که لاغر اندام هستند برای انتخاب لباس مجلسی انتخاب‌های بیشتری دارند و می‌توانند علاوه بر پیراهن بلند از انواع کت و شلوارهای رسمی نیز استفاده کنند. در واقع لباس مجلسی زنانه باید طوری انتخاب شود که ضعف‌های بدن پوشیده شود و بدن را زیباتر جلوه بدهد. در ادامه انواع لباس مناسب برای اندام‌های مختلف را بیان می‌کنیم.

راهنمای انتخاب لباس مجلسی برای خانم‌های با اندام ساعت شنی

کسانی که کمر باریک و سینه و باسن بزرگ دارند به اندام شنی معروف هستند. این خانم‌ها برای انتخاب لباس مجلسی باید پیراهن‌های تنگ و چسبان استفاده کنند که شکل اندام‌ها مشخص شود. با این‌که پیراهن کوتاه برای خانم‎‌های با اندام ساعت شنی مناسب است اما پیراهن بلند به آن‌ها جلوه‌ی بهتری می‌دهد.

راهنمای انتخاب لباس مجلسی برای خانم‌های با اندام گلابی

خانم‌هایی که اندام گلابی دارند در قسمت پا و ران‌ تپل هستند. این افراد باید لباسی بپوشند که بزرگی پاها را بپوشاند، پس بهترین انتخاب برای این افراد دامن‌های راسته و پیراهن‌های بلند و تنگ است. این خانم‌ها نباید از دامن‌های پرچین استفاده کنند تا چاق‌تر به نظر بیایند. کت و شلوارهای رسمی هم برای این خانم‌ها بسیار مناسب است. در مزون گالانت می‌توانید لباس مناسب با اندام خود را انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب لباس مجلسی برای خانم‌های با اندام سیب

خانم‌های با اندام سیب، بالاتنه درشت و کوتاهی دارند. این خانم‌ها باید لباسی انتخاب کنند که بزرگی سینه آن‌ها را بپوشاند، به همین دلیل پیراهن‌هایی که از زیر سینه گشاد هستند اندام‎ آن‌ها را زیباتر نشان می‌دهد.

راهنمای انتخاب لباس مجلسی برای خانم‌های با اندام مستطیل

خانم‌هایی که اندام مستطیل دارند کمر باریک، سینه کوچک و بدن کم انحنایی دارند. این خانم‌ها برای انتخاب لباس مجلسی بهتر است از لباس‌های آستین حلقه‌ای و یقه باز استفاده کنند. همچنین با توجه به اندام لاغر این خانم‌ها، پیراهن‌های راسته و پرچین هم برای آن‌ها بسیار مناسب و خوش‌فرم است.

راهنمای انتخاب لباس مجلسی برای خانم‌های با اندام مثلثی

خانم‌های با اندام مثلثی، قفسه‌ی سینه‌ی بزرگ، شانه‌ی پهن، کمر و باسن باریک دارند. بهترین لباس‌ مجلسی برای خانم‌های با اندام مثلثی دامن‌های کلوش و پر چین است. این خانم‌ها می‌توانند از پیراهن‌های بلند و کوتاه با دامن کلوش برای مجالس رسمی یا دورهمی‌های کوچک و دوستانه استفاده کنند.

انتخاب لباس مجلسی متناسب با نوع مهمانی

نوع مهمانی و میزان رسمی بودن آن در انتخاب نوع لباس مجلسی تاثیر گذار است. به طور مثال پیراهن‌های بلند، کت و دامن‌های شیک برای مجالس رسمی و عروسی بهترین انتخاب است. همچنین این روزها لباس‌های ساده که در دوخت آن سنگ و منجوق دوزی زیادی استفاده نشده و ساده‌تر هستند برای مجالس رسمی انتخاب بهتری هستند.

برای انتخاب لباس مجلسی در مزون گالانت انتخاب‌های متنوعی را در دسترس خانم‌های شیک پوش قرار دارد.

آخرین محصولات لباس کجلسی مزون گالانت

به این post امتیاز دهید!

این نوشته را به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *